محمدرضا پورابراهیمی، اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم‌های دشمن، به نظر می‌رسد مفروضات ما در بودجه ۹۸ با بودجه ۹۷ تفاوت داشته باشد و باید پیامدهای هر تصمیمی که در این حوزه اخذ می‌شود را پیش‌بینی کرد.

وی افزود: تعیین سیاست‌های تجاری در سال ۹۸ یکی از بخش‌های مهم اقتصادی است که در این حوزه طی سال آینده با محدودیت‌هایی مواجه خواهیم شد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه یکی از ملاک‌های تجارت خارجی در حوزه فروش نفت است، ادامه داد: در این امر براساس مفروضات بودجه‌ای به سه حالت خوش بینانه، بدبینانه و متوسط تقسیم می‌شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه همچنین لایحه بودجه سال ۹۸ هنوز از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه نشده که بتوان به صورت دقیق در باره ارقام آن نظر داد و قرار است رئیس جمهوری روز یکشنبه هفته آینده آن را در صحن علنی مجلس ارائه دهد، بیان کرد: فروش نفت در سال آینده در حالت خوش بینانه ۲ میلیون بشکه، در حالت بدبینانه یک میلیون بشکه و در حالت بینابین ۱.۵ میلیون بشکه پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با وجود تحریم‌هایی که امسال در حوزه نفت ایران اعمال شد، در هفت ماه امسال ۳۲ میلیارد دلار نفت فروخته شده وپیش‌بینی می‌شود که میزان درآمد ایران با فروش ۱.۵ میلیون بشکه نفت بین ۵۰ تا ۵۵ دلار برای هر بشکه، ۲۶ تا ۲۷ میلیارد دلار باشد و از ۳۰ میلیارد دلار نیز فراتر نرود.

یارانه 98

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص سیاست‌های حوزه حمایتی در بودجه ۹۸ تاکید کرد: دولت قرار است پیشنهادی را درباره این سیاست‌ها ارائه دهد که یکی از این پیشنهادات در ارتباط با ثابت نگه داشتن قیمت کالاهای اساسی و تخصیص ارز با نرخ ترجیحی است.

پورابراهیمی اضافه کرد: متوسط قیمت کالاهای اساسی که با نرخ ارز ترجیحی در سطح خرده فروشی در اختیار مردم قرار می گیرد، نشان از آن دارد که متوسط قیمت این کالاها در مقایسه با گذشته ۷۰ درصد بیشتر شده است.

وی ادامه داد: این امر در حالی است که قرار بوده این کالاها با نرخ ارز ۴۲۰۰ تومان در اختیار مصرف کننده قرار گیرد که عملا قیمت آن تفاوتی با سال گذشته نکرده است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی باید برای مواد اولیه، نهاده‌های دامی و دارو و کالاهای اساسی تامین شود، اظهار کرد: پیش‌بینی منابع مورد نیاز ما دراین بخش ۱۳ تا ۱۴ میلیارد دلار بوده و دولت برای تامین آن اقدام کرده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد دلار یارانه توزیع می‌شود که در عمل به دست مردم نمی‌رسد، گفت: پیشنهاد شده که برای جلوگیری از قاچاق کالاهای اساسی که در استان‌های مرزی شاهد هستیم، تعیین سرانه مابه التفاوت نرخ ارز ترجیحی با نرخ مازاد غیررسمی و اختصاص سرانه به افراد جامعه انجام شود که گزارش این کار در حال نهایی شدن است.

وی با اشاره به دیگر سیاست‌های حمایتی، ادامه داد: بخش دوم حوزه سیاست‌های حمایتی در خصوص یارانه ها است، در دولت نهم و دهم یارانه ها به صورت یکسان پرداخت شد، با اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم سخن از حذف دهک‌های پردرآمد به میان آمد اما اعداد تغییری نکرد، قانون هدفمندی یارانه ها اجرا نشد و توزیع یارانه ها براساس درآمدها انجام نگرفت و همچنان پرداخت یارانه به صورت یکسان در حال انجام است که این موضوع در بودجه سال ۹۸ نیاز به بازنگری دارد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احتمال واگذاری مدیریت منابع یارانه‌ها به استانداران وجود دارد، خاطرنشان کرد: همچنین یکی دیگر از سیاست‌های حمایتی موضوع تعیین و تکلیف وضعیت سهام عدالت در اقتصاد کشور است. نزدیک ۵۶ شرکت بزرگ دراقتصاد ایران جز مهم‌ترین این شرکت‌ها هستند که حدود ۴۰ درصد از سهم این شرکت‌ها به سهام عدالتی واگذار شده که اکنون بلاتکلیف است و این امر در کارکرد اقتصادی اثر منفی گذاشته است.

پورابراهیمی بیان کرد: علاوه بر این موارد  ۵۰ میلیون نفر از جمعیت ایران دارای برگه سهام عدالتهستند که هیچ انتفاعی از آن نمی‌برند.

وی با بیان اینکه در نامه‌ای از دولت خواستار آن شدیم که جای پرداخت سود سهام عدالت مالیکت سهام را واگذار کنیم، تاکید کرد: همچنین ارزش سود سهام عدالت ۴۰۰۰ میلیارد تومان است که براساس تصمیم اشتباه دولت به صورت ریز به افراد داده می‌شود و متوسط پرداخت به هر نفر ماهیانه حدود ۱۰ هزار تومان است و این کفاف هیچ هزینه‌ای از خانوار را نمی‌دهد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سیاست‌های ارزی یکی دیگر از موارد مربوط به بودجه سال ۹۸ بوده است، بیان کرد: در ماه های پایانی سال گذشته دولت با یک شوک ارزی مواجه شد، ما می توانستیم این امر را مدیریت کنیم اما دولت در ۲۱ فروردین ماه در پی یک تصمیم غیرکارشناسی شرایط را بدتر کرد، این اقدامات دولت مانند افزایش نرخ سود سپرده بانکی بدون هماهنگی با مجلس صورت گرفته است.

پور ابراهیمی ادامه داد: این تصمیم حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان در ترازنامه بانکی اثر منفی گذاشت وبازار ارز را هم از مشکل خارج نکرد و بر روی آن نیز اثر منفی باقی گذاشت.

وی اظهار کرد: در سال گذشته طرح دو فوریتی ساماندهی بازار ارز را در کمیسیون اقتصادی مجلس تدوین کردیم و با مشورت فعالان اقتصادی و مدیران این امر نهایی شد، اما همان روزی که در مجلس برای این موضوع جلسه داشتیم، دولت طرح ما را رد کرد و سیاست‌های ارزی خود را تغییر داد و معاون اول رئیس جمهوری نیز اعلام کرد که به مردم به هر میزان که ارز برای هر کالایی بخواهند ارائه خواهد کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال ۹۸ باید به سوی نرخ واحد ارز حرکت کنیم که حجم عظیم تقاضا در بازار ثانویه و نیما تامین کند، تصریح کرد: همچنین این مساله انگیزه را در صادرکنندگان ایجاد می‌کند.

پورابراهیمی در خصوص افزایش نرخ سوخت، خاطرنشان کرد: سیاست های ما در قانون هدفمندی یارانه ها این بود که آرام آرام به نقطه ای پیش برویم که قیمت حامل های انرژی به قیمت های منطقه ای نزدیک شود، آثار ناشی از قاچاق مواد سوختی کم گردد و رقابت صحیح تری در اقتصاد بوجود آید اما با پایین بودن نرخ حامل های انرژی این اهداف محقق نشده است.

وی گفت: حذف کارت سوخت اشتباهی بود که دولت مرتکب شد و اکنون دولت به اشتباه خود پی برده است لذا در بودجه سال ۹۸ باید سهمیه بندی سوخت، قیمت، آثار تورمی ناشی از افزایش قیمتهای حامل های انرژی، کشش جامعه و فضای اجتماعی مورد توجه قرار گیرد. / خانه ملت و کولاکآیا یارانه در قانون بودجه سال ۹۸ حذف می شود؟ | مجله کولاک

koolakmag.ir › اخبار داغ

۳ ساعت پیش - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت یارانه به صورت یکسان در حال انجام است که این موضوع در بودجه سال ۹۸ نیاز به بازنگری ...

حذف یارانه نقدی ثروتمندان درلایحه بودجه سال ۹۸/احتمال واگذاری ...

https://www.khabaronline.ir/.../حذف-یارانه-نقدی-ثروتمندان-درلایحه-بودجه-سال-۹۸-احت...

۶ روز پیش - وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال 98 نیز حذف یارانه ثروتمندان مطرح است که مجدد ... این نماینده مجلس عنوان کرد: برای کارهای عمرانی هر استان اعتباری در نظر گرفته می شود، هر چند ... اما نظر قانون گذار این نبوده که اعتبار یارانه نقدی در محل عمرانی هزینه شود. ... تجربه ۱۵ساله بهزاد نبوی؛آیا آرمان‌گراهای اصلاح‌طلب عبرت می‌گیرند؟

یارانه این افراد از سال 97 قطع می شود + جزئیات

https://www.eghtesadnews.com/.../193441-یارانه-این-افراد-از-سال-قطع-می-شود-جزئیا...

۲۰ آذر ۱۳۹۶ - یارانه این افراد از سال ۹۷ قطع می شود + جزئیات ... عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با ابراز اینکه پیش از این فرمولی درباره حذف دهک‌های بالای ... لاهوتی درباره بودجه عمرانی در لایحه سال ۹۷، تصریح کرد: با توجه به محدودیت پولی که .... روسیه و ترکیه به زودی تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه را اعلام می‌کنند.

فرارو | یارانه نقدی از سال آینده چگونه پرداخت می‌شود؟

https://fararu.com/fa/news/339832/یارانه-نقدی-از-سال-آینده-چگونه-پرداخت-می‌شود

اکنون 40 هزار میلیارد تومان از محل کسانی که می‌شناسیم و درآمد دارند، اما طبق قانون معارف ... وی یادآور شد: چند سال است بودجه خاصی به سازمان مالیاتی داده می‌شود، تا براساس .... وی در پاسخ به این سؤال که آیا تعداد افراد حذف شده از یارانه نقدی ۲۰ میلیون یا ۳۰ ...

آیا یارانه 14 میلیون نفر قطع می شود؟ - مشرق نیوز

https://www.mashreghnews.ir/news/762638/آیا-یارانه-14-میلیون-نفر-قطع-می-شود

۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - سهم صندوق توسعه ملی در بودجه ۹۸ تغییر کرد ... آیا یارانه 14 میلیون نفر قطع می شود؟ یارانه. یارانه‌های نقدی و پرداخت و حذف آن در ایران سابقه‌ای طولانی ... و بهزیستی را افزایش داده و در نهایت، یارانه حذف شده برخی‌ها را هم بازگرداند. ... امسال نیز مطابق با تبصره 14 قانون بودجه سال 1396، سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها مجاز است، ...

یارانه چند نفر در سال 97 قطع خواهد شد؟ - باشگاه خبرنگاران

https://www.yjc.ir › اقتصادی › اقتصاد و انرژی

۲۳ آذر ۱۳۹۶ - آن‌طور که در لایحه بودجه سال 97 آمده است، دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و ... پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی خانوارها منظور شود، اما این رقم در قانون بودجه سال ... افرادی که از لیست یارانه بگیران حذف می شوند اینطور می گوید:سال آینده حدود .... چطوریارانه مرادرسال 97 قطع کردند آیا این تناقض گوئی رو نمیرسونه چرا این همه ...

پیشنهاد نوبخت برای بودجه ۹۸ - ایسنا

https://www.isna.ir/news/97051809804/پیشنهاد-نوبخت-برای-بودجه-۹۸

۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - نخستین جلسه ستاد بودجه سال ۱۳۹۸ با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز تشکیل و در این ... در قانون برنامه تکالیفی داریم که باید انجام شود.

پرداخت یارانه نقدی حذف شد/ بن کالا جایگزین یارانه نقدی می ...

www.icana.ir/Fa/.../پرداخت-یارانه-نقدی-حذف-شد-بن-کالا-جایگزین-یارانه-نقدی-می‌شو...

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: با تصمیم دولت پرداخت یارانه نقدی حذف و بن ... وی افزود: مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها در سال 93 با رفع اشکالات مرحله اول اجرا می شود، ضمن اینکه این ... مجلس در پاسخ به این سوال که آیا یارانه برای همه اقشار به صورت غیر نقدی پرداخت می شود؟ ... نرخ دلار باید در لایحه بودجه سال ۹۸ شفاف باشد.

حذف یارانه ها در سال آینده کلید می خورد یا مانند سال جاری ادامه می ...

https://monitoreconomy.ir/1396/09/23/حذف-یارانه-ها/

۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ناظراقتصاد: اعداد و ارقام مربوط به یارانه ها در لایحه بودجه سال ۹۷ نشان می دهد که گویا قرار است داستان پرغصه جمهوری اسلامی در سال آینده به پایان خود نزدیک شود. میزان منابع پرداخت یارانه نقدی از ۴۲ هزار میلیارد تومان در قانون بودجه سال ۹۶ به ۲۳ ... آیا این کار انجام می شود؟ ... رقم پیشنهادی مجلس برای افزایش حقوق در سال ۹۸.

در قالب بودجه ۹۸ انجام می شود؛ ادامه پرداخت یارانه نقدی به خانوارها

www.eghtesadnegar.ir/.../2213-در-قالب-بودجه-انجام-می-شود-ادامه-پرداخت-یارانه-نقدی-...

۷ آذر ۱۳۹۷ - از محورهای بودجه سال ۱۳۹۸ این‌گونه بر می‌آید که پرداخت یارانه نقدی برای سال آینده ... طبق قانون بودجه، امسال نیز دولت موظف شد که نسبت به حذف یارانه سه دهک ... به پرداخت‌ یارانه نقدی در سال بعد ادامه می‌دهد که مشخص نیست آیا قرار است مانند ...

جستجوهای مربوط به آیا یارانه در قانون بودجه سال ۹۸ حذف می شود؟

چه کسانی یارانه شان قطع می شود


قطع یارانه در سال 97


لیست اسامی حذف شدگان یارانه


افزایش یارانه در سال 97


ایا یارانه نیروهای مسلح قطع میشود


یارانه سال 97 چقدر است


مبلغ یارانه سال 97


افزایش یارانه 97

یارانه افراد پر درآمد حذف می‌شود؟ - روزنامه دنیای اقتصاد

https://donya-e-eqtesad.com/بخش-سایت.../3471827-یارانه-افراد-پر-درآمد-حذف-می-شود

۱۵ آذر ۱۳۹۷ - کاظم جلالی معتقد است دولت، باید قانون را درباره تخصیص یارانه به افراد ... پر درآمد در بودجه سال ۹۸ کل کشور، گفت: مجوز حذف یارانه دهک‌های پر درآمد به ...

وارد نشده: آیا

یارانه افراد پردرآمد حذف می‌شود؟ / کاظم جلالی: مجوز این کار به ...

www.entekhab.ir › اقتصاد › داخلی

۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ... به احتمال حذف یارانه دهک‌های پر درآمد در بودجه سال ۹۸ کل کشور، گفت: مجوز حذف یارانه دهک‌های پر درآمد به دولت داده شده و باید قانون در این زمینه اجرا شود.

آیا یارانه نقدی دو برابر می‌شود؟ - العالم

fa.alalam.ir/news/3930826/آیا-یارانه-نقدی-دو-برابر-می‌شود؟

۱۳ آذر ۱۳۹۷ - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از پیشنهاد طرح افزایش میزان یارانه نقدی به ۹۱ هزار تومان در بودجه سال ۹۸ خبر داد. ... حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میزان یارانه نقدی از زمان اجرای این قانون افزایش نیافته است، گفت: ... آیا یارانه سه دهک حذف می شود ...

سرنوشت یارانه‌ها در سال ۹۷ چه خواهد شد؟ - الف

https://www.alef.ir/news/3961019152.html

۱۹ دی ۱۳۹۶ - این روز‌ها لایحه بودجه سال ۹۷ به ایستگاه بهارستان رسیده و در حال بررسی در ... از همان ابتدا، انتقاداتی به نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها وارد شد از جمله آنکه برخی ... ایجاد کند و موجب قطع یارانه بخشی از یارانه بگیران در سال آینده می‌شود. ... مبنی بر اینکه آیا مکانیسمی برای حذف یارانه اقشار پر درآمد در لایحه بودجه ۹۷ در ...

حذف یارانه نقدی ثروتمندان درلایحه بودجه سال ۹۸/احتمال واگذاری ...

aftabnews.ir/.../حذف-یارانه-نقدی-ثروتمندان-درلایحه-بودجه-سال-۹۸احتمال-واگذاری-پردا...

۶ روز پیش - وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال 98 نیز حذف یارانه ثروتمندان مطرح است که مجدد ... مجلس عنوان کرد: برای کارهای عمرانی هر استان اعتباری در نظر گرفته می شود، هر چند که ممکن است اعتبار 100 درصد تخصیص داده نشود اما نظر قانون گذار این نبوده که اعتبار یارانه نقدی در محل عمرانی هزینه شود. .... آیا او "مرکل شماره دو" خواهد بود؟

تکلیف یارانه بگیران در جریان رسیدگی به لایحه بودجه 97 در ...

https://www.borna.news/.../634400-تکلیف-یارانه-بگیران-در-جریان-رسیدگی-به-لا...

۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ... یا گروه‌های هدف در توزیع یارانه ها پس از بررسی بودجه سال ۹۷ مشخص می شود. ... سال‌های قبل هم گام هایی را برای حذف دلار از مناسبات تجاری بین المللی برداشته و در ... افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی یارانه پرداخت کند دولت مجری قانون است. ... وی ادامه داد: با الحاق این سازمان به وزارت بهداشت این بحث پیش آمد که آیا ...

چه کسانی در سال ۹۷ یارانه نقدی دریافت می‌کنند؟ - تابناک | ...

https://www.tabnak.ir › اقتصادی › داخلی

۲۹ آذر ۱۳۹۶ - مطابق با قانون هدفمندی یارانه ها، باید یارانه 16 قلم کالا شامل بنزین، ... کاهش منابع پرداختی برای یارانه نقدی از 42 هزار میلیارد تومان در قانون بودجه سال ... طبق گفته مسئولین کسانی که یارانه آن ها در سال آینده حذف می شود در .... تغییر لایحه بودجه ۹۸ در وقت اضافه ... آیا با افزایش یا چند نرخی کردن قیمت بنزین موافقید؟

یارانه نقدی - شهرخبر

www.shahrekhabar.com:8094/tag/یارانه-نقدی

حذف یارانه نقدی در استانها سلیقه‌ای نخواهد بود/دولت ضوابط را تعیین ... حذف یارانه نقدی ثروتمندان در لایحه بودجه سال ۹۸ ... آیا یارانه نقدی افراد پردرآمد حذف می‌شود؟

نوبخت: بودجه 98 فردا به مجلس می رود/توزیع استانی یارانه‌ها

dolat.ir/detail/315658

۱۴ آذر ۱۳۹۷ - نوبخت در پاسخ به این پرسش که «در لایحه بودجه ۹۸، قیمت پایه ارز ... معاون رئیس جمهوری در پاسخ به این پرسش که حذف یارانه ثروتمندان در سال آینده در دستور کار قرار دارد؟ ... وی گفت: توزیع یارانه ها از سال آینده استانی می شود؛ یعنی هر استان به ... سال سخت اقتصادی را پیش رو خواهیم داشت؛ آیا در بودجه ریزی سال آینده ...

سازمان برنامه و بودجه کشور | لایحه بودجه 1398 فردا تقدیم ...

https://www.mporg.ir/home/wid/news/id/95979/لایحه-بودجه...می‌شود-/-توزیع-یا

۱۴ آذر ۱۳۹۷ - لایحه بودجه ۱۳۹۸ فردا تقدیم مجلس می‌شود / توزیع یارانه‌ها از سال آینده ... انتخابیه خود رفته‌اند، لایحه بودجه در زمان قانونی به مجلس ارسال می‌شود. ... دکترنوبخت در پاسخ به این پرسش که «در لایحه بودجه ۹۸، قیمت پایه ارز ... معاون رئیس جمهوری در پاسخ به این پرسش که حذف یارانه ثروتمندان در سال آینده در دستور کار قرار دارد؟

جستجوهای مربوط به آیا یارانه در قانون بودجه سال ۹۸ حذف می شود؟

چه کسانی یارانه شان قطع می شود


قطع یارانه در سال 97


لیست اسامی حذف شدگان یارانه


افزایش یارانه در سال 97


ایا یارانه نیروهای مسلح قطع میشود


یارانه سال 97 چقدر است


مبلغ یارانه سال 97


افزایش یارانه 97